Naujienos
- Titulinis
- Naujienos
„Klaipėdos vanduo“ investuoja į aplinkai draugiškus sprendimus
„Klaipėdos vanduo“ nuosekliai žengia Žaliojo kurso kryptimi ir diegia aplinkai draugiškus technologinius sprendimus. Bendrovė šiemet atnaujino technikos parką, siekdama prisidėti prie mažesnio CO2 (anglies dioksido) išskyrimo į aplinką.
„Šiemet atnaujinome Bendrovės „Darnumo strategiją“, kurioje esame numatę pagrindines vykdomas iniciatyvas aplinkos apsaugos srityje. Daug dėmesio skirsime atsinaujinančiai energetikai, tvariam atliekų tvarkymui, skatinsime racionalesnį išteklių vartojimą ir aplinkos taršos mažinimą“, - teigia AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.
Gerinant darbo sąlygas darbuotojams bei susisiekimą su klientais, šiemet Bendrovės technikos parką papildė 13 naujų elektromobilių. Ši investicija leis sumažinti į aplinką išmetamų CO2 dujų kiekį, kas skatina „šiltnamio efektą“ ir visuotinį gamtos atšilimą. Minėti elektromobiliai buvo įsigyti pasinaudojant LR aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) programos finansavimus, kuris siekė 52 tūkst. eurų.
Sudarant palankias sąlygas aplinkai draugiškesnio transporto plėtojimui, „Klaipėdos vanduo“ teritorijoje buvo įrengta 10 įkrovimo stotelių su 20 įkrovimo prieigų. Projektui įvykdyti buvo skirtas 14011,56 eurų finansavimas iš jungtinio projekto „Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas“. Jungtinis projektas įgyvendinamas pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.
Atnaujintas technikos parkas prisidės prie miestui teikiamų paslaugų kokybės gerinimo. Šiemet darbams pasitelktas naujas specializuotas „SCANIA“ hidrodinaminis automobilis, skirtas nuotekų tinklų priežiūros darbams atlikti. Šis automobilis yra varomas suslėgtomis gamtinėmis biodujomis, kurių CO2 emisijos yra maždaug 25 procentais mažesnės nei dyzelinio kuro.
Žaliojo kurso AB „Klaipėdos vanduo“ laikosi ir siekdama energetinio efektyvumo. Klaipėdos miesto nuotekų valykloje įdiegta geoterminio šildymo sistema, leidusi atsisakyti gamtinių dujų naudojimo bei, priklausomai nuo situacijos rinkoje, iki keturių kartų sumažinti patiriamas išlaidas šildymui. Įgyvendinus šį projektą, per metus į aplinką bus 335,56 tonomis mažiau išleidžiama CO2. Šio projekto įgyvendinimui 224 318,40 eurų finansavimą skyrė LR aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra pagal priemonę „Juridinių asmenų investicijoms į iškastinio kuro naudojimo pakeitimą ar mažinimą ir (ar) atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas“.
Kaip keletas paminėtinų projektų, kurie reikšmingai prisideda prie aplinkos išsaugojimo ateities kartoms: pradėti 3,2 MWh galios saulės elektrinės parko statyba. Planuojama, kad elektrinės parkas savo veiklą pradės artimiausiu metu. Taip pat iš nuotekų surinkto dumblo antrinis panaudojimas tiek energijos gamybai jį deginant, tiek ir naudojant tręšimui žemės ūkyje.
Detaliau apie tvarumo projektus bei iniciatyvas ir rodiklius galima rasti Bendrovės socialinės atsakomybės ataskaitoje, kuri pateikiama kartu su metine finansine ataskaita ir skelbiama www.vanduo.lt.